,,Wizyta pani pielęgniarki w przedszkolu''

W ramach realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej pt.. ,,My o swoje zdrowie dbamy, bo się zdrowo odżywiamy'' 18 stycznia o higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków mówiła zaproszona do przedszkolaków pani pielęgniarka P. Agata Dziechciewicz pracująca w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała oraz co robić, by być zdrowym. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce którą przyniosła Pani pielęgniarka. Przedszkolaki poznały zalety spożywania owoców , warzyw, ryb, nabiału i mięsa. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania pani Agata wręczyła każdemu przedszkolakowi mały upominek w postaci strzykawki, bandaża, maseczki na twarz, a przedszkolaki i nauczyciele odwdzięczyły się słodkim upominkiem.

Inf.Monika Półkoszek